Facebook
Twitter
 
   
   
   
Hızlı Erişim
Atatürk Köşesi
Mezunlarımız
Etkinliklerimiz
Başarılarımız
Duyurular
Fotoğraf Galerisi
Videolar
Kayıt Bilgileri
Dökümanlar
Ders Programı
Yemek Listesi
İnsan Kaynakları
Rehberlik
Yedincioğul Dergisi
e-Katalog
 
Haberler

Toplam 7 sayfadan 1. sayfa  1 2 3 4 5 > Son »
 
 
 
3 Dilde 3 Hadis Ezberle Velin ile Umre'ye Git...
 
3 Dilde 3 Hadis Ezberleyerek Velin ile Umre'ye Gidebilme fırsatı...
 
 
 
 
Vali Nayir İlim Şenliğimizi Gezdi
 
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Okulumuz tarafından geleneksel olarak tertip edilen ve bu yıl 6. sı düzenlenen ‘İlim Şenliği’ne katıldı.
 
 
 
 
Geçmişten Günümüze Köprü
 
Adabilim Okulları anaokulu öğrencilerinin ve velilerinin katkıları ile okul genelinde Anadolu insanının yıllar önce kullandığı eşya ve giysilerin yer aldığı Nostalji Sergisi yapıldı.
 
 
 
 
Tarihimizi Öğrenmeden Yetişiyoruz
 
Adabilim Okulları Öğrenci - Yazar bulaşması etkinlikleri kapsamında Ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerini Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı ile bir araya getirdi.
 
 
 
 
Öğrencilerimiz Yöreleri Tanıttılar
 
İlkokul öğrencilerimizin hazırladığı 'Yörelerimizi Tanıyoruz' etkinliği geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
 
 
 
 
Okulumuzda Arapça Günü Kutlandı
 
Okulumuzun Dil Komisyonu, Dünya Arapça Günü dolayısıyla hafta boyunca okul içinde birçok farklı etkinlik gerçekleştirdi.
 
 
 
 
Eğitim Böyle Olur!
 
Ortaokul erkek okuma grubu öğrencilerimiz Bolu Narven Termal kasabasında geçtiğimiz hafta sonu 3 gün 2 gecelik bir kamp gerçekleştirdiler.
 
 
 
 
Saraydan Gelen II. Abdülhamid Han Sergisi
 
İstanbul’dan özel olarak getirilen ve ‘Sultan 2. Abdülhamid Han ve Dönemi’ fotoğraf sergisinin açılışını İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, öğrenci ve velilerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.
 
 
 
 
Deprem Müzesinde Ders
 
Okulumuzun 5. sınıf öğrencileri Fen Bilgisi dersi kapsamında 'Yıkıcı Doğa Olayları' konusunu Deprem Kültür Müzesini ziyaret ederek  uygulamalı olarak işlediler. 
 
 
 
 
Güzel Bakar, Güzel Görürdü
 
Okulumuzun Değerler Eğitimi komisyonu tarafından organize edilen Selim Gündüzalp’i anma programı geçtiğimiz gün Ofis Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.
 
 
 
 
TEOG Tabusu da Yıkıldı!
 
TEOG sisteminin değişmesi ile birlikte okulumuz çoktan seçmeli deneme sınavlarının yanı sıra açık uçlu sorular ile öğrencilerini yeni sisteme hazırlıyor.
 
 
 
 
Gelecek Okuyan Nesillerin
 
Okulumuz hafta boyunca Serdivan Belediyesi tarafından organize edilen ve dün itibariyle sona eren kitap fuarına öğrencileri ile birlikte aktif katılım sağladı.
 
 
 
 
Gündüzalp 'Örnek' Oldu
 
Okulumuzun değerler eğitimi faaliyetleri kapsamında ekim ayının örnek şahsiyetini geçtiğimiz günlerde ebediyete uğurladığımız Zafer Dergisinin kurucularından Yazar Selim Gündüzalp olarak belirledi.
 
 
 
 
Okula 'Merhaba' Dediler
 
Anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimiz bugün okulumuza gelerek öğretmenleri ve arkadaşları ile tanıştılar. Okulumuzu gezerek sınıflarını gördüler.
 
 
 
 
Böyle Okul mu Olur?
 
Okulumuz için hazırlanan 'Böyle Okul mu Olur?' isimli Röportaj filmimizi izlemek için tıklayınız... 
 
 
 
 
Böyle Okul mu Olur?
 
Okulumuz için hazırlanan 'Böyle Okul mu Olur?' isimli Röportaj filmimizi izlemek için tıklayınız... 
 
 
 
 
Aradığınız Okul Burası Olabilir mi?
 
Aradığınız Okul Burası Olabilir mi? Tanıtım filmimizi izlemek için tıklayınız... 
 
 
 
 
Eyvah Demeden Geleceğimi Seçiyorum
 
Yurt genelinde öğrencilerin yaz tatili sürüyor. Fakat Adabilim Okullarında ‘Geleceğimi Seçiyorum’ projesi kapsamında eğitim dur durak bilmeden devam ediyor.
 
 
 
 
Okul Bitti 'Hayat Okulu' Başladı
 
7. sınıf öğrencimiz Baran Can Mutlu okulumuzun 'Hayat Okulu' projesi kapsamında iki hafta boyunca Ayhan Bilgisayar'da çalışacak.
 
 
 
 
Öğrencilerimiz Karnelerine Kavuştu
 
2016- 2017 Eğitim Öğretim yılı öğrencilerimizin karnelerini almasıyla birlikte sona erdi.
 
 
 
 
4. İlim Şenliği Coşkusu
 
Okulumuz tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen İlim Şenliğinin açılışı öğrenci ve velilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirdi
 
 
 
 
Özgüven Problemimiz Büyüyor!
 
Okulumuzun her yıl velilere yönelik olarak geleneksel hale getirdiği Anne-Baba Okulu eğitim seminerleri bu yıl da devam ediyor.
 
 
 
 
‘Doğal Deterjan’ Buluşu
 
Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Kimya Kulübü öğrencileri bitkilerin özünü kullanarak çevreye zarar vermeyen ve içerisinde kimyasal madde barındırmayan doğal deterjan imal etmeyi başardı.
 
 
 
 
Yedincioğul 3. kez Şiir Severler ile Buluştu!
 
Adabilim okulları tarafından organize edilen ve artık geleneksel hale gelen Yedincioğul şiir akşamlarının üçüncüsü geçtiğimiz akşam Serdivan Belediyesi kongre ve kültür merkezinde gerçekleştirildi.
 
 
 
 
Yazar Selim Gündüzalp Öğrencilerimizle Buluştu
 
Okulumuzun Öğrenci – Yazar buluşması etkinlikleri kapsamında Yazar Selim Gündüzalp ile buluşarak ‘Anne Bana Kur’anı Anlat’ ve ‘Deyim Öyküleri’ kitabı üzerine söyleşi gerçekleşirdi.
 
 
 
 
Hırsla Değil Azimle Çalışın
 
Öğrencilerimiz okumuş oldukları kitapların kritiklerini alanında uzman kişiler ile yapmaya devam ediyor. 
 
 
 
 
Sakarya Dünyada İlk Sıralarda
 
Adabilim Anadolu Lisesi öğrencilerimiz toprağın yapısı ve oluşumu konusunu yerinde incelemek amacıyla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyaret ettiler.
 
 
 
 
Hayallerinizin Peşinden Gidin
 
Adabilim Okulları Öğrenci – Yazar buluşması etkinlikleri kapsamında Türk edebiyatının genç hanım yazarlarından ‘Vesselam’ kitabının yazarı Hatice Çolak ile söyleşi gerçekleştirdiler.
 
 
 
 
Bestami Yazgan Öğrencilerimizle Buluştu
 
Okulumuz Öğrenci – Yazar buluşması etkinlikleri kapsamında çocuk edebiyatının önemli isimlerinden Bestami Yazgan’ı öğrencilerle buluşturdu.
 
 
 
 
'Obez Çocuk' Olmayın!
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi şubat ayı kültür – sanat etkinlikleri kapsamında AKM tiyatro salonunda çocuk tiyatrosu sergilendi. ‘Obez Çocuk’ isimli tiyatroya Okulumuz anasınıfı ve ilkokul öğrencileri ile birlikte katıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013