Facebook
Twitter
 
   
   
   
Hızlı Erişim
Atatürk Köşesi
Mezunlarımız
Etkinliklerimiz
Başarılarımız
Duyurular
Fotoğraf Galerisi
Videolar
Kayıt Bilgileri
Dökümanlar
Ders Programı
Yemek Listesi
İnsan Kaynakları
Rehberlik
Yedincioğul Dergisi
e-Katalog
 
Etkinlik Detayları
 
Önceki Etkinlik + Tüm Etkinlikler Sonraki Etkinlik
'Öğrencilerimiz LGS’ye hazırladığı gibi Ahirete de hazırlansın istiyoruz'

Okulumuz kutlu doğum haftası etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz akşam Serdivan Belediyesi konferans salonunda muhteşem bir program gerçekleştirdi. Katılımın yoğun olduğu programda yetkililer salonun üst katını da izleyicilere açmak durumunda kaldılar.

Peygamber efendimize yazılan en güzel naatların ortaokul öğrenciler tarafından yorumlandığı geceye Hizmet-İş Sakarya Şubesi başkanı Mesut Gökdemir, Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Okul velilerinin de yoğun ilgi gösterdiği salonda boş yer kalmadı.

Programın açılış konuşmasını yapan Okulumuzun Genel müdürü Ahmet özen “Öğrencilerimize fiziği, kimyayı, matematiği öğrettiğimiz kadar kadar peygamber sevgisinide aşılamayı hedefliyoruz. Toplardamarı, atardamarı öğrettiğimiz kadar ar damarını da öğretmeye çalışıyoruz. TEOG’a LYS ve LGS’ye hazırlandıkları gibi ahirete de hazırlansın istiyoruz. Hayatın her alanında ölçümüz onun sünnetleri olsun istiyoruz. Çünkü Peygamber efendimizden biliyoruz  ki helal olan 10 lira haram olan 100 liradan çoktur.” Dedi.

Program okul korosunun okuduğu salatı ümmiyeler ile birlikte öğrencilerin davetlilere gül dağıtımı ile başladı. Akabinde 3. Sınıf öğrencilerinden oluşan bir grubun kuranı kerim tilaveti ve hatim duaları ile devam etti. Ayrıca program içeriğinde naat, tiyatro oyunları, ilahi ve ezgiler yer aldı.

Programın ilerleyen dakikalarında peygamber efendimizin dünyayı teşrifinden önceki cahiliye döneminde kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesini konu alan tiyatro oyunu esnasında özellikle hanım izleyiciler duygulu dakikalar yaşadı ve bir kısmının gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Ayrıca 6. Ve 7. Sınıf öğrencileri tarafından Nurullah Genç’e ait Yağmur isimli şiirin kareografi yapılarakokunması geceye farklılık kattı.

Peygamber efendimize yazılmış naat ve tiyatro oyunlarının yanı sıra  gecede zaman zaman ezgi ve ilahilerde söylendi. Üyelerinin tamamının öğrencilerden oluştuğu koronun başarı ile icra ettiği eserlere yine öğrencilerden oluşan solistler eşlik etti. Bu görüntüsüyle Adabilim okulları günün anlamında önemi ile bağdaşan birlik ve beraberliğin en güzel örneğini de sergilemiş oldular.

Program ile ilgili merak edilen konulardan biri başlama saatinin neden 17:52 olduğu ile ilgiliydi. Okul yetkilileri daha önceki programlardaki geleneği sürdürdüklerini belirterek küsüratlı bir saat diliminde başlamasının insanlarda vakit disiplinine dikkat çekmek amacıyla yapıldığını söyledi. Nitekim belirtildiği gibi program tam o saatte başladı.

Yaklaşık 2,5 saat süren program boyunca seyirciler tiyatro oyunlarını dikkatle izledi ve zaman zaman okul öğrencilerinden oluşan koronun söylediği ilahilere eşlik ettiler. Velilerin ve misafirlerin büyük beğenisi kazanan program Peygamber efendimize mektup, şiir ve resim kategorisinde dereceye girenlere ödül verilerek toplu hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son buldu. Program çıkışında ise velilere lokum dağıtıldı.

 

Fotoğraf galerisine gitmek için tıklayınız 

 
 
 
 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013