Facebook
Twitter
 
   
   
   
Hızlı Erişim
Atatürk Köşesi
Mezunlarımız
Etkinliklerimiz
Başarılarımız
Duyurular
Fotoğraf Galerisi
Videolar
Kayıt Bilgileri
Dökümanlar
Ders Programı
Yemek Listesi
İnsan Kaynakları
Rehberlik
Yedincioğul Dergisi
e-Katalog
 
Etkinlik Detayları
 
Önceki Etkinlik + Tüm Etkinlikler Sonraki Etkinlik
101. Yılında Çanakkale Şehitlerini Andık

Çanakkale Zaferinin 101. Yılı nedeniyle Tarihçi-Yazar Mustafa Turan tarafından Sosyal Gelişim Merkezi'nde konferans gerçekleştirildi.

Okulumuzun ortaokul öğrencilerininde katıldığı programa özellikle bayanlar yoğun ilgi gösterdi. Mustafa Turan, “Gelibolu’daki Yüksek Ruh Destanlaşan Çanakkale” kitabını bir yıllık araştırmaları sonucunda yazdığını belirterek Çanakkale Savaşında toprağın her karışında ayrı bir tarih, ayrı bir detay yer aldığını belirterek bir saatlik programla hepsinin anlatılamayacağını söyledi. Seyit Onbaşının 276 kiloluk mermiyi tek başına kaldırması ile ilgili olarak “Çanakkale imanla kazanılmış bir zaferdir.  Düşman kuvvetlerinin hem sayıca, hemde askeri malzeme olarak üstün olduğu şartlarda kazanılmış bir zafer başka şekilde açıklanamaz” dedi.

Erken yaşta tarih şûuru ve bilinci

Okulumuz genel müdür yardımcısı Yaşar Şahin ise konferansla ilgili olarak “Ecdadımız Çanakkale’de dünya tarihinde eşine az rastlanır bir zafer kazandı. Bizde yeni yetişen nesillere erken yaşta tarih şuurunu ve bilincini kazandırmak adına öğrencilerimizle birlikte programa iştirak ettik. Bu bağlamda destansı zaferimizin 101. yılında bizde Adabilim okulları olarak aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren konferans sonunda Mustafa Turan’ın “Gelibolu’daki Yüksek Ruh Destanlaşan Çanakkale” kitabı konferansa katılanlara hediye edildi.

 

 
 
 
 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013