Facebook
Twitter
 
   
   
   
Hızlı Erişim
Atatürk Köşesi
Mezunlarımız
Etkinliklerimiz
Başarılarımız
Duyurular
Fotoğraf Galerisi
Videolar
Kayıt Bilgileri
Dökümanlar
Ders Programı
Yemek Listesi
İnsan Kaynakları
Rehberlik
Yedincioğul Dergisi
e-Katalog
 
Etkinlik Detayları
 
Önceki Etkinlik + Tüm Etkinlikler Sonraki Etkinlik
Gündüzalp; “Evlatlarımız Ebedi Hayat Sermayemiz”

Adabilim okulları tarafından geçtiğimiz hafta annelere yönelik olarak düzenlenen Anne – Baba okulu kahvaltı ve seminer organizasyonu bu hafta babalar için Yazar Selim Gündüzalp’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Kahvaltı sonrasında başlayan seminerde konuşan Selim Gündüzalp ilk olarak olarak velilere evlatlarımızın bizlere Allah’ın emaneti olduğunu hatırlattı. “Onlar bizim ebedi hayat sermayemizdir. Sermayemiz ise kardan önemlidir” dedi.

En Büyük Hediyemiz Şefkattir

Yazar Gündüzalp baba ile çocuk arasındaki ikili ilişkinin önemini hatırlatarak “Çocuk söylediği sözün arkasında  duran babayı daha çok sever. Babası ile beraber yürür çocuk. Sıradan olmayalım, enteresan şeyler yapmak lazım. “Biz babamla bir vakit burada sohbet etmiştik” desin. Çocuk, zengin babanın arabasının arka koltukta oturan çocuğu olmak yerine, babası birlikte bisiklet turu yapan çocuk olmak ister. Güzel kıssalar anlatalım evlatlarımıza. Onlara karşı en büyük hediyemiz göstereceğimiz şefkattir. En önemli vazifemiz ise Allah’ı sevdirmektir” Dedi.

Taksitle ev, araba alıyoruz ama…

Gündüzalp, ailelerin çoğu zaman eğitim konusunda harcama yapmaktan kaçındıklarına dikkati çekerek “Taksitle ev, araba ve eşya alıyoruz ama taksitle çocuk okutmuyoruz. Allahın emaneti evlatlarımız geçici olan dünya malından daha mı önemsiz?” Eğitimciyi yetiştiren velidir. Çocuğumuzun eğitim sürecini soralım, takip edelim, hakkını verelim”

Peygamber Değiliz Ama Peygamber Hizmeti Yapıyoruz

Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğunu belirten Gündüzalp “Peygamber değiliz ama peygamber hizmeti yapıyoruz. Gelecek neslin şekil almasında baş rol oynayan bir öğretmenin görevi hangi doktorla ölçülebilir? Bu pencereden baktığımızda Adabilim okullarının eğitim modelini çok önemsiyorum ve kendilerini tebrik ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Program sonunda Genel Müdürümüz Ahmet Özen, Yazar Selim Gündüzalp’e teşriflerinden dolayı teşekkür ederek kendilerine hediye takdim etti.

 

 
 
 
 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013