Facebook
Twitter
 
   
   
   
Hızlı Erişim
Atatürk Köşesi
Mezunlarımız
Etkinliklerimiz
Başarılarımız
Duyurular
Fotoğraf Galerisi
Videolar
Kayıt Bilgileri
Dökümanlar
Ders Programı
Yemek Listesi
İnsan Kaynakları
Rehberlik
Yedincioğul Dergisi
e-Katalog
 
Etkinlik Detayları
 
Önceki Etkinlik + Tüm Etkinlikler Sonraki Etkinlik
Annelerimiz Yazar Mine İzgi ile Buluştu

Okulumuzca düzenlenen Anne – Baba okulu kahvaltı ve seminer organizasyonu Gazeteci-Yazar Mine İzgi ve velilerin geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

Velilere yönelik eğitim ve bilgilendirme seminerleri kapsamında bayan veliler geçtiğimiz gün Sen Otelde Gazeteci – Yazar Mine İzgi ile buluştu. Program ilk olarak kahvaltı ile başladı. Kahvaltı esnasında veliler, Yazar Mine İzgi ile  kısada olsa sohbet etme imkanı buldu.

Hayatımızda Kırmızı Işıklar Olmalı

Kahvaltı sonrası seminerde konuşan Yazar Mine İzgi, İyi bir çocuk yetiştirebilmenin öncelikli olarak iyi bir anne-baba ve doğru bir rol model olmaktan geçtiğine dikkat çekti. “Hayatımızda kırmızı ışıklar olmalı. Çocuk aşmaması gereken sınırları ebeveyninden görerek öğrenmeli. Çocuklarımıza karşı net olunmalı. ‘Annem derse yapar’ fikriyatı çocukta oluşmalı.  Yalana karşı ödün verilmemeli ve dürüstlük vasfı anneden babadan görerek kazanılmalı” dedi. İzgi, bir annenin sahip olması gereken vasıfları sıralayarak basiret, feraset, sekinet, celadet ve şecaat kavramları üzerine açıklık getirdi.

Büyüyünce Çocuğum ‘Mutlu’ Olsun

Yazar Mine İzgi, “Özellikle çocuğun geleceği hakkında ailenin baskıcı bir tutumdan ziyade çocuğun kendisini keşfedeceği ve hayalinde olan bir meslek sahibi olması konusunda yardımcı olmalı. Anne babaların “Büyüyünce çocuğun ne olsun?” sorusuna vereceği cevap; Mutlu olsun olmalıdır” dedi.

Yaklaşık iki saat süren program sonunda veliler memnuniyetlerini dile getirerek Yazar Mine İzgi’ye ait Kızımı Yetiştiriyorum, Oğlumu Yetiştiyorum ve Cennet Yuvamız adlı kitaplarını imzalattırıp hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

 
 
 
 
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013